Santral Seslendirme Metinleri

İyi bir seslendirmenin yolu iyi hazırlanmış bir metinden geçiyor. Bu temel kuraldan yola çıktığımızda santral anonslarının kaliteli olabilmesi için santral seslendirme metinleri konusunun çok önemli olduğunu gözlemliyoruz.

Santral anons metni kısa olmalı

Kadın seslendirme sanatçısıFirmanızı telefonla arayan müşterilerinizin hatta beklemekten çok hoşlanmadığını bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle santral anons metinleri mümkün olduğunda kısa tutulmalı ve kolay anlaşılabilir olmalıdır.

Sizin için hazırladığımız santral anons metin örneklerini aşağıda bulabilirsiniz

Örnek Metin 1

Şirketimize hoşgeldiniz.
Aradığınız kişinin dahili numarasını biliyorsanız tuşlayınız
Bilmiyorsanız;
Satış için 1'i,
Muhasebe için 2'yi,
İnsan kaynakları için 3'ü tuşlayınız.
Operatöre bağlanmak için lütfen bekleyiniz.

Yukarıdaki santral seslendirme metin örneğinde 3 ana departmana yönlendirme yapan bir menü oluşturmuş ve diğer ilave departman yönlendirmelerini ise operatör üzerinden gerçekleştirmiş olduk. Şimdi ise bir başka metin örneğinde doğrudan müşteri temsilcisine aktaran bir santral seslendirme metni hazırlayacağız.

Örnek Metin 2

Firmamıza hoşgeldiniz.
Lütfen hattan ayrılmayın, birazdan müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanacaksınız.
Yapacağınız görüşmeler, kalite standartları gereği kayıt altına alınmaktadır.

Şirketinizi arayan müşterilerinizle yaptığınız telefon görüşmelerini kayıt altına alıyorsanız, bunu karşılama anonsu içerisinde belirtmek yasal bir zorunluluk. Görüşme kaydı yapıldığı takdirde yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz üzere mutlaka kayıt mesajı yayınlanmalı.

Örnek Metin 3

Merhaba, ... Şirketine hoşgeldiniz.
2004 yılında kurulan firmamız, Türkiye'nin her bölgesine kaliteli hizmetler sunmaktadır.
Dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız.
Bilmiyorsanız,
Operatöre bağlanmak için lütfen bekleyiniz.

3 numaralı santral metin örneğinde, karşılama anonsuna kısa bir reklam anonsu ilave etmiş olduk. Bu reklam anonsunu firmanızın faaliyet gösterdiği sektöre göre uyarlayabilirsiniz.

Başta da dediğimiz gibi, profesyonel bir santral seslendirme, ancak iyi yazılmış bir santral anons metni sayesinde gerçekleştirilebilir. Bunun için kısa ve kafa karıştırmayacak içerikler tercih etmeli, arayan kişileri telefonda fazla bekletmeyecek bir karşılama anonsu oluşturmalısınız.

Seslendirme stüdyosu